Koncert Na Pędzle,muszlę I Skrzypce

Kategoria
CzPS MAL
Termin
2018-05-21 18:00 - 20:30
Miejsce
Czytelnia Pod Sowami - Zajączka 8
01-522 Warszawa, Polska
Telefon
221217628
E-mail
Strona WWW

"Koncert na pędzle, muszle i skrzypce"
czyli warsztat malarski a w nim świat malowany emocjami.

Spotkania prowadzi Mariola Pietroń-Ratyńska psycholog, coach, terapeuta, arteterapeuta. 
Na co dzień pracuje jako dyrektor szkoły podstawowej na Żoliborzu a o swoich poszukiwaniach mówi: 
”Sztuka to wielka pasja i źródło energii do życia. Malarstwo w sposób szczególny zamieszkało w moim sercu… Nie umiałabym już bez niego żyć. Widzę i myślę kolorami „ 

Tym razem malującym towarzyszyć będzie Iwona Jędruch.
Artystka gra własną muzykę improwizowaną i kontemplacyjną na gongach, misach dźwiękowych, skrzypcach, śpiewa wokalizy przez konchę. Ukończyła PWSM. Studiowała także na Uniwersytecie Gdańskim i SGPiS (obecnie Szkoła Główna Handlowa w Warszawie). Inspirując się specyficzną barwą dźwięku skrzypiec stosuje własne techniki w celu wyeksponowania kolorystycznych i dynamicznych walorów gongu, mis dźwiękowych i głosu. Ma to także istotny wpływ na kształtowanie się formy muzycznej, opartej na przebiegach emocjonalnych w jej muzyce. Występuje w kraju i za granicą solo i w duetach na licznych koncertach kameralnych i festiwalowych. Ma na swoim koncie liczne nagrania płytowe. Prowadzi także warsztaty improwizacyjne i rozwojowe, wykłady, felietony oraz koncerty relaksacyjne i spotkania indywidualne w ramach autorskiego programu „Sztuka dźwięku sztuką życia” 


Prosimy o przyniesienie szarej tektury, np. z pudeł, farb akrylowych (jeśli to możliwe) pędzli, gąbek (zmywaki kuchenne) także odzieży ochronnej (koszula, t-shirt, fartuch) Jeśli ktoś nie zdąży przygotować materiałów do malowania, dostanie komplet warsztatowy dla siebie.

 
 

Terminy

  • 2018-05-21 18:00 - 20:30