"ach, Jak Przyjemnie..." - Koncert W Stylu Retro

 Rezerwacja zakończona
 
2
Kategoria
CzPS Inne
Termin
2019-11-16 17:00 - 19:00
Miejsce
Czytelnia Pod Sowami - Zajączka 8
Telefon
221217628
E-mail
Strona WWW

Fundacja ANIMEA i żoliborski MAL w Czytelni Pod Sowami zaprasza na wspólne przywołanie muzycznej przeszłości. Dawne przeboje muzyki rozrywkowej do posłuchania, wyśpiewania (miejmy nadzieję, że gromkiego), a może wygrania i wytańczenia? W repertuarze m.in. "To ostatnia niedziela ", "Miłość Ci wszystko wybaczy" czy "Serduszko puka w rytmie cza cza".

Wystąpi dla Państwa i z Państwem zespół w składzie:
Żaneta Sławińska - wokal
Bartosz Ługowski- gitara, banjo
Artur Boguslawski - piano
Bartosz Smorągiewicz- klarnet, saksofon, flet
Mateusz Woźniak - kontrabas

Zapraszamy serdecznie do Czytelni Pod Sowami (ul. gen. J. Zajączka 8), 16 listopada o godz. 17.00. Wstęp WOLNY. Projekt współfinansowany ze środków z m.st. Warszawa.


„Ach, jak przyjemnie...” - sąsiedzkie śpiewogranie w stylu retro. Jeden z dwóch koncertów realizowanych w ramach zadania publicznego pt. Sąsiedzkie śpiewogrania w żoliborskich MAL-ach współfinansowanego przez Urząd Dzielnicy Żoliborz. Wydarzenie o wysokiej wartości artystycznej i społecznej, bazujące na historii obyczajów naszego kraju podyktowanych w dużej części historią obronności i gospodarki. Tematem wiodącym jest kultura tzw. popularna XX-lecia międzywojennego oraz czasów powojennych przedstawiona poprzez muzyczno-nostalgiczne spotkanie lokalnej społeczności. Zespół muzyczny (skład: wokal, piano, kontrabas, klarnet i gitara/banjo) przypomni takie przeboje jak "Miłość Ci wszystko wybaczy", "Bella Donna" czy "Ach, jak przyjemnie" i wykona je wraz z publicznością wyposażoną w śpiewniczki zawierające teksty piosenek. Niektórzy otrzymają także zadania specjalne w postaci drobnych partii instrumentalnych w jednym z utworów. Utwory muzyczne posłużą jako pretekst do rozmowy z publicznością na temat obyczajów, sposobu życia i atmosfery czasów między- i powojennych.

 

 
 

Terminy

  • 2019-11-16 17:00 - 19:00

Lista uczestników

AnonimowoAnonimowo (2)
2019-11-16 - 17:00