Dyskusyjny Klub Książki I Filmu

 Rezerwacja zakończona
 
0
Kategoria
Wyp16 Inne
Termin
2019-11-27 18:00
Miejsce
Wypożyczalnia nr 16 - Słowackiego 19a
Telefon
22-833-21-83
E-mail
Strona WWW

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI I FILMU (DKKiF)

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 16 (ul. Słowackiego 19a) zaprasza wszystkich chętnych czytelników Biblioteki, i nie tylko, na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki i Filmu (DKKiF). DKKiF to grupa ludzi, pasjonatów literatury i filmu, którzy kochają rozmawiać na temat przeczytanych książek lub oglądanych filmów. Zaletą uczestnictwa w spotkaniach jest możliwość poznania ogromnej liczby najnowszych pozycji książkowych, ich odpowiednia selekcja, a także zwrócenie uwagi na szczególnie ciekawe ekranizacje dzieł literackich. Jednak największą zaletą jest poznanie innych Klubowiczów, z którymi przy filiżance kawy można dyskutować godzinami. Zachęcamy wszystkich moli książkowych i kinomaniaków do odkrywania nowych, zaskakujących dzieł współczesnej kultury. Z dużą dawką humoru i na luzie spotykać będziemy się w przyjaznej przestrzeni żoliborskiej biblioteki.NASZE NAJBLIŻSZE SPOTKANIA:

* 27 listopada 2019r. (środa) o godzinie 18:00 - Jądro Ciemności Josepha Conrada i Czas Apokalipsy Francisa Forda Coppoli

Pierwsze powakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki i Filmu w nowej formie. Nie tylko rozmawiamy o książkach i ich ekranizacjach, ale o filmie i różnych jego wpływach na literaturę.  W listopadzie spotykamy się na dyskusję o Jądrze Ciemności Josepha Conrada i filmowej ekranizacji tego opowiadania, Czasie Apokalipsy w reżyserii Francisa Ford Coppoli. Klasyczne dzieło literackie i legendarny film wojenny. Zapraszamy do udziału w dyskusji.


* 11 grudnia (środa) o godzinie 18:00 - Milczenie Shusasku Endo i ekranizacja Martina Scorsese

Tematem grudniowej dyskusji będzie Milczenie, historyczna powieść japońskiego pisarza Shusaku Endo o milczeniu Boga w czasach chrystianizacji Japonii i ekranizacja Martina Scorsese, najbardziej osobisty film reżysera. Zapraszamy do udziału w dyskusji.


 

 
 

Terminy

  • 2019-12-11 18:00
  • 2019-11-27 18:00

Lista uczestników

 Brak uczestników