Prezenty Zero Waste

 Rezerwacja zakończona
 
0
Kategoria
CznXVI Inne
Termin
2019-12-10 19:00 - 20:30
Miejsce
Czytelnia Pod Sowami - Zajączka 8
Telefon
572-726-769
E-mail
Strona WWW

Święta Bożego Narodzenia, to piękne, rodzinne święto, które ma też swoją ponurą stronę. Każdy i każda z nas w tym czasie chce obdarować swoich bliskich czymś wyjątkowym. Niestety poprzez nadmierną konsumpcję przyczyniamy się do negatywnego i długofalowego wpływu na środowisko oraz produkcji ogromnych ilości odpadów. W związku z tym proponujemy alternatywę do masowych zakupów w zatłoczonych galeriach handlowych, atmosfery napięcia towarzyszącej staniu w kolejkach czy spędzania godzin w Internecie w celu poszukiwaniu prezentów i ozdób świątecznych. Ozdób zwykle wykonanych z plastiku, lichej jakości, bez duszy. A co gorsze takich, jakie spotkamy u sąsiada czy koleżanki na stole świątecznym. Zróbmy je razem nadając im wyjątkowego charakteru, spersonalizujmy i obdarujmy bliskich.

Czy jest coś fajniejszego niż samodzielnie zrobiony prezent? Na tych warsztatach nauczycie się robić pięknie pachnące i relaksujące kosmetyki. Zapakowane zabierzecie ze sobą do domu, aby wręczyć, jako prezent:
- Aromatyczne mydełko glicerynowe,
- Musująca kula do kąpieli z płatkami kwiatów lawendy lub bławatka,
- Odświeżająca mgiełka do twarzy w szklanej butelce z atomizerem.

Na warsztaty obowiązują zapisy, liczba miejsc jest ograniczona (25 osób). Prosimy o wygenerowanie bezpłatnego biletu na stronie wydarzenia, którą znajdziecie pod linkiem: https://evenea.pl/event/podsowamiprezent/

Więcej o nas i naszych warsztatach dowiecie się tutaj: https://www.facebook.com/LessMessConcept/

Warsztaty są bezpłatne i kierowane do mieszkańców Żoliborza.

Nasze warsztaty mają przede wszystkich praktyczny charakter. Ważna jest dla nas też edukacja, dlatego część spotkania będzie miała charakter wykładowy. Porozmawiamy o tym czego należy unikać i dlaczego, myśląc o świątecznych zakupach i prezentach. Zastanowimy się jak i czym możemy zastąpić niebezpieczne dla nas i środowiska substancje i produkty.

 
 

Terminy

  • 2019-12-10 19:00 - 20:30

Lista uczestników

 Brak uczestników