„One. My. Kobiety. Warszawa Jest Kobietą.”

 Rezerwacja zakończona
 
0
1onemykobiety
Kategoria
CznXVI Inne
Termin
2020-02-26 18:00 - 2020-03-27 19:00
Miejsce
Czytelnia Pod Sowami - Zajączka 8
Telefon
22-832-23-68
E-mail
Strona WWW

Czytelnia Naukowa nr XVI zaprasza na wernisaż i wystawę malarstwa Magdaleny Latosiewicz. Magdalena Latosiewicz jest warszawianką i pasjonatką malarstwa. Poza malarstwem projektuje także meble, biżuterię i ubrania. 


PROJEKT "Warszawa jest kobietą" miał charakter po części osobisty, gdyż głównym, ulubionym  motywem do którego zawsze wracam w mojej pracy artystycznej jest kobieta.


Z Warszawą związana jestem od urodzenia, to moje miasto, tu się wychowałam. Tu chodziłam do szkół dojrzewałam jako artystka. Warszawa - co słychać w nazwie - jest rodzaju żeńskiego. To współczesna kobieta. Ale czy tylko? Wszak Warszawa to miasto o długotrwałej historii.  Jaką kobietą jest Warszawa? Kim jest, czy modną młodą i energiczną dziewczyną, czy może osobą będącą w kwiecie wieku, czy elegancką starszą panią? Jaki wyraz twarzy ma dzisiejsza Warszawa, jakie emocje widać w  jej oczach?  Czego pożąda, o czym marzy? A może zrezygnowała z marzeń i tylko trwa nieśmiertelnie wśród zgiełku? Moją Warszawę widzę różnie, widzę ją każdego dnia inną. Przywiązanie pozwala mi dostrzec różne oblicza mojego miasta. Bywa wesoła, ale i pogrążona w smutku. Czasem jest chaotyczna, czasem liryczna, zawsze piękna i czule bliska. Jest matką, sąsiadką, przyjaciółką, twórczynią, wyborczynią, kucharką i hodowcznią kotów. Każda jest ważna, każda ubogaca pozostałe.  Wiele wycierpiała, wykazała też ogromną siłę, gdy zmartwychwstawała z ruin po wojnie. Wiecznie zabiegana, zapracowana, ale i rozpromieniona sylwestrowymi fajerwerkami, ozdobiona świątecznymi dekoracjami, piękna europejsko, moja nowoczesna Stolica.

Niniejszymi pracami zamierzam snuć opowieść o patriotyzmie lokalnym  i wynieść go jako wartość bliską każdemu człowiekowi, to pokazanie indywidualnej wrażliwej wizji mojego miasta.
Nacisk w PROJEKCIE położyłam na  spersonalizowany portret Warszawy uosabianej przez kobietę.

Wystawa którą Państwo oglądacie jest w sporej części finałem wspomnianego projektu stypendialnego. Poszerzyłam ją o zakres "One. My. Kobiety" - utożsamiając się z przedstawionymi wyobrażeniami, dodając dodatkowe obrazy.

Zapraszam do oglądania!

Magdalena Latosiewicz
Magdalena Latosiewicz - Absolwentka Wyższej Szkoły Artystycznej ( 2019 ) - ukończyła kierunek Malarstwo, specjalizacja: Obraz Multimedialny, dyplom obroniła u profesora Andrzeja Łubowskiego.
Stypendystka Rektora Uczelni za wysokie wyniki w nauce.
Laureatka stypendium wojewódzkiego dla studentów uczelni artystycznych w 2018 roku.
Dwukrotnie kwalifikowana do udziału artystycznego na ART FRESH FESTIVALU ( lata 2016 i 2017),  z potwierdzoną obecnością w katalogach z wystawy. 
Zrealizowała 8 wystaw indywidualnych od 2012 roku. 

Od 8 lat z powodzeniem prowadzi swoje socjalmedia w tym fanpejdże na Instagramie i Facebooku prezentując na nich osiągnięcia artystyczne. Niedawno fp na Fb poszerzony został o  działy: DIGITAL, POSTER, LOVE i ILUSTRACJA.

 
 

Terminy

  • Od 2020-02-26 18:00 do 2020-03-27 19:00

Lista uczestników

 Brak uczestników