Geometria Przestrzenna Przez Zabawę

CzPS Inne
 Rezerwacja zakończona
 
0
Termin: sobota, 14 grudzień 2019 12:00 - 14:00

Miejsce: Czytelnia Pod Sowami

Poprzez zabawę klockami (klocki REKO) i piłeczkami pingpongowymi prowadzący warsztaty pokaże uczestnikom ciekawa geometrię przestrzenną, zachęci ich do budowania własnych brył (a także analizowania ich własności) oraz do dostrzegania problemów konstrukcyjnych. Uczestnicy będą także konstruować wielościany foremne i zastanawiać się na ich znaczeniem w kulturze i przydatnością na co dzień.

Na warsztaty zapraszamy młodzież w wieku 13-16 lat (jak również ich opiekunów). Celem jest rozbudzenie w uczestnikach ciekawości do matematyki, wywołanie efektu 'aha" (jakie to ciekawe! jakie to proste!). Celem warsztatów, oprócz rozwijania umiejętności pracy zespołowej, jest "odciągnięcie" młodzieży od komputerów, tworzenie więzi, również międzypokoleniowych (prowadzący, opiekunowie).

Warsztaty poprowadzi dla Was prof. Michał Szczurek - matematyk, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, który ma jednocześnie duże doświadczenie w pracy z młodzieżą i z sukcesem prowadzi podobne zajęcia. Niegdysiejszy mieszkaniec Żoliborza. 

 

Telefon
572726769
E-mail
Strona WWW
Addres
Zajączka 8

 

Mapa


 

Terminy


  • sobota, 14 grudzień 2019 12:00 - 14:00

 

Lista uczestników

 Brak uczestników