

Tyrmand warszawski
Tyrmand warszawski to zbiór felietonów o Warszawie drukowanych w latach 1946-1953 w Stolicy i Tygodniku Powszechnym. Autor powrócił po wojnie do Polski - głównie z miłości do Warszawy. I właśnie ta miłość, z którą się bynajmniej nie krył, jest osnową wszystkich jego tekstów na temat naszej stolicy. Jego zdaniem: "...wszystko, dziejące się poza Warszawą, było niedobre, nudne, niewłaściwe i
pozbawione wdzięku". Tezę tę z wdziękiem rozwija w felietonach. Tak samo wszystko, dziejące się w Warszawie, jest dobre, interesujące, właściwe i pełne czaru i uroku. Przykład - proszę bardzo: gdy w Łodzi pada deszcz w Wielkanocne święta, jest to tylko i wyłącznie winą Łodzi, bo tylko w takim mieście może w Wielkanoc padać deszcz. Gdy natomiast Warszawa ma nad sobą złą pogodę w każde święta, można, a nawet należy to wybaczyć. Bowiem winna jest pogoda, a nie miasto. Na pewno. A zresztą w Warszawie, na Wielkanoc musi być ładnie...
Zobacz pełny opis| Odpowiedzialność: | Leopold Tyrmand. |
| Hasła: | Warszawa Publicystyka polska |
| Adres wydawniczy: | [Warszawa] : Wydawnictwo MG, [2016]. |
| Gatunek: | Teksty na temat Warszawy pisane w latach 1947-1956 do "Stolicy", "Tygodnika Powszechnego", "Przekroju". |
| Opis fizyczny: | 159, [1] stron : il. ; 22 cm. |
| Uwagi: | Data wyd. wg: www.sklep.gildia.pl. Miejsce wyd. wg bazy ISBN. |
| Adnotacja: | Teksty na temat Warszawy pisane w latach 1947-1956 do "Stolicy", "Tygodnika Powszechnego", "Przekroju". |
| Skocz do: | Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki |
| Dodaj recenzje, komentarz |
Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):
(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)























